Skip links

Hakkımızda

Hakkımızda

1993 yılında Pınarbaşı / İZMİR’ de 2000 m2’lik kapalı alanda kurulan işletmemiz, uzun yıllara yayılan tecrübesiyle müşterilerine en kaliteli ürünleri sunmak için ahşap palet üretimi sektöründe yer almaktadır.
Küreselleşmenin dünyayı küçük bir köye dönüştürdüğü çağımızda, gelişmekte olan ülkelerin ihracatı, gümrük duvarlarının kaldırılması ve uluslararası ticaretin serbestleştirilmesiyle artış göstermiştir. Bu konjonktürde ülkemizdeki üreticilerin ihracat eğilimi de artmıştır. Artan palet ihtiyacını karşılamak için firmamız, 2010 Haziran itibariyle Torbalı, Ayrancılar'daki yeni endüstriyel tesislerinde 6000 m2 kapalı, toplam 55000 m2 alanda faaliyetlerine devam etmektedir.

Yol Haritamız

Kalite

Tamir ve tedarik merkezlerimizde uyguladığımız kalite kontrol hizmetleri ile üstün standartlarda Turpal palet kullanıyoruz.

Verimlilik

Ürün döngü sistemi ile satın alma maliyetlerini ortadan kaldırıp, ürün birim maliyetlerini azaltarak verimliliği destekliyoruz

Sürdürülebilirlik

Sahip olduğumuz sıfır palet üretim gücü ve tamir merkezlerimiz aracılığıyla aynı standartlarda sürdürülebilir bir ahşap palet havuzu sunuyoruz.

Çevreci Yaklaşım

Birkaç düzeltme ile, yeniden kullanıma uygun paletleri tamir ederek atık olmaktan kurtarıyor, milli ekonomiye katkıda bulunuyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Palet kiralama hakkında sıkça sorulan sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kalitesinden ödün vermeden sizlere sunduğumuz ahşap palet kiralama sistemi maliyet açısından avantajlıdır.

Kullanılmış paletleri tekrar alıyoruz onarıyoruz ve pazara sunuyoruz. Dünya'da kesilen ağaçları azaltıyor hem maliyeliyeti azaltıyoruz hem de doğayı koruyoruz.

Kiralama planına, palet tipine, adedine ve toplama planına uygun teklif talep edin. Verimli kiralama modelini oluşturduktan sonra sözleşme ile döngüye dahil olun.

Palet Kiralama Sisteminde Turpal, Euro ve Epal paletler kullanılmaktadır.

Turpal Palet : TURPAL palet, Standart Palet Derneği tarafından Türkiye'de geliştirilen, palet operasyonlarını başta iade süreci olmak üzere verimliliği hedefleyen, bunun yanında üretilen ürünler için, koli / palet,  depolama, nakliye süreçlerini optimize eden, en etkin maliyetli palet standartlarıdır.

Euro Palet : Euro palet, Avrupa Palet Birliği tarafından belirtilmiş standartlardaki paletler olup, 80x120 cm, 100x120 cm, 120x100 cm ve 60x80 cm tipleri bulunmaktadır. Yaygın kullanımdaki 80x120 cm'lik Euro palet 80 parça tahtadan oluşmakta olup, yaklaşık 35 kg ağırlığında, 45.234 dm3, yayılı yük taşıma kapasitesi 1500 kg'dir.

Epal Palet : European Pallet Association (kısaca EPAL) dünya çapında kalite güvenceli EPAL/EUR-Paletleri için tek isimdir. EPAL Europalet standartlarına uygun paletlere EPAL damgası vurulması için,palet üreticilerine yetki veren ve bu yetkinin doğru kullanımını denetleyen kuruluştur.

1 M+
Palet
9
Bölge
30+
İş Ortakları
13
Tamir Merkezi

Vizyonumuz Ve Misyonumuz

Müşterilerimizin ahşap palet ihtiyaçlarını, yüksek kalite beklentilerini gözeterek üstün maliyet avantajları ile sorunsuz biçimde karşılamak,

Üretim, lojistik ve teknolojideki gücümüzü kullanarak yenilikçi bir döngü sistemi oluşturmak,

Palet kullanım, dönüşüm ve iade sorunlarını sıfıra indirerek ülkemizi ahşap palet sektöründe çevreci yaklaşımımızla öncü bir konuma getirmektir.

İş Ortaklarımız