Skip links

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Palet kiralama hakkında sıkça Sorulan sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kalitesinden ödün vermeden sizlere sunduğumuz ahşap palet kiralama sistemi maliyet açısından avantajlıdır.

Kullanılmış paletleri tekrar alıyoruz onarıyoruz ve pazara sunuyoruz. Dünya'da kesilen ağaçları azaltıyor hem maliyeliyeti azaltıyoruz hem de doğayı koruyoruz.

Kiralama planına, palet tipine, adedine ve toplama planına uygun teklif talep edin. Verimli kiralama modelini oluşturduktan sonra sözleşme ile döngüye dahil olun.

Palet Kiralama Sisteminde Turpal, Euro ve Epal paletler kullanılmaktadır.

Turpal Palet : TURPAL palet, Standart Palet Derneği tarafından Türkiye'de geliştirilen, palet operasyonlarını başta iade süreci olmak üzere verimliliği hedefleyen, bunun yanında üretilen ürünler için, koli / palet,  depolama, nakliye süreçlerini optimize eden, en etkin maliyetli palet standartlarıdır.

Euro Palet : Euro palet, Avrupa Palet Birliği tarafından belirtilmiş standartlardaki paletler olup, 80x120 cm, 100x120 cm, 120x100 cm ve 60x80 cm tipleri bulunmaktadır. Yaygın kullanımdaki 80x120 cm'lik Euro palet 80 parça tahtadan oluşmakta olup, yaklaşık 35 kg ağırlığında, 45.234 dm3, yayılı yük taşıma kapasitesi 1500 kg'dir.

Epal Palet : European Pallet Association (kısaca EPAL) dünya çapında kalite güvenceli EPAL/EUR-Paletleri için tek isimdir. EPAL Europalet standartlarına uygun paletlere EPAL damgası vurulması için,palet üreticilerine yetki veren ve bu yetkinin doğru kullanımını denetleyen kuruluştur.

SSS

Sormak istediğiniz başka sorular mı var?
Hemen bize ulaşın.